ЗАВЖДИ ГАРАНТОВАНА ЯКІСТЬ
Історія

ТОВ "Дніпромлин"

одне з найбільших зернопереробних підприємств в Україні

Підприємство ТОВ "Дніпромлин", раніше Ордена Леніна "Дніпропетровський комбінат хлібопродуктів", знаходиться в центральній частині міста Дніпропетровська.

Свій початок «млин на Дніпрі» бере з 1894 року. Саме цього року промисловець М. Я. Фаст почав будівництво великого млина. Будинок млина із проектною потужністю 300 тон за добу було спроектовано з багаторазовими коефіцієнтами запасу по міцності стін цегельної кладки й виробничих площ.

Уже при будівництві Фаст виявив, що його капіталу не достатньо для грандіозного проекту. Фаст продає свій млин у Петриківці, бере додаткові кредити в міському громадському банку м. Катеринослава та продовжує будувати млин. Але самою більшою перешкодою в здійсненні задуманого проекту була велика конкуренція власників міських млинів.

Всі вони, передбачуючи свої можливі збитки у випадку пуску нового млина Фаста, об'єдналися в негласний союз конкурентів і намагалися нашкодити Фасту, як тільки могли. Розпускали всілякі чутки про його банкрутство й недоцільність кредитування цього будівництва, що конструкція будинку не надійна, можливі аварії й руйнування. Але Фаст завзято продовжував будівництво, хоча й перебував на краю банкрутства.

В 1897 р. млин був змонтований і почався пусконалагоджувальний період. Конкуренти Фаста здійснили диверсію на його млині, в результаті якої борошно, зроблене Фастом, не було придатне до реалізації. Фаст змушений зупинити млин. В 1902 році він передає свій млин товариству, що експлуатує його під контролем його ж конкурентів.

У серпні 1928 року постановою Наркомторга СРСР було дозволено будівництво сортового млина потужністю 400 т/добу у Дніпропетровську. У квітні 1929 року почалася реконструкція борошномельного цеху №1. Переважала важка ручна праця, головним знаряддям праці були лопата та тачка.

У серпні 1930 року було прийнято на елеватор перші 26 вагонів зерна нового врожаю. Все технологічне устаткування, норії й шнеки були приєднані до аспіраційних мереж. На млині почалися трудові будні по освоєнню потужностей. Вони були настільки успішними, що до кінця 1931 року добова продуктивність млина на трьохсортному помолі становила вже 500 т/добу, тобто на 200 т більше проектної. В 1934 р. робота млинів ускладнювалася відсутністю достатньої складської ємності для зберігання зерна й готової продукції. На борошномельному цеху№2 був побудований склад зерна на 1 500 т.

Загальна виробнича потужність борошномельних цехів у 1935 р. досягла 650 т/добу. В 1937 р. обсяг виробленої продукції по комбінату становив 290 тис. т, в 1938 р. - 323 тис. т, в 1939 р. - 365 тис. т. У 40 роках комбінат стає найбільшим підприємством на Україні, поряд з Московським комбінатом ім. Цюрупи, Ленінградським ім. Кірова, не тільки по показникам добової потужності, але й за передовою технологією.

Московський науково-дослідний інститут зерна організує на Дніпропетровському комбінаті хлібопродуктів дослідницьку лабораторію по вдосконалюванню технології переробки зерна, як філію свого інституту. Одеський технологічний інститут борошномельної промисловості при комбінаті відкриває центр підготовки й навчання студентів-практикантів.

У роки війни будинок борошномельного заводу №3 згорів повністю й відновленню не підлягав, будинок борошномельного заводу №2 не був зруйнований але технологічне й електроустаткування вимагали капітального ремонту. Будинок борошномельного заводу №1 також залишився цілим, але зерноочисне устаткування було повністю знищене пожежею. До кінця 1946 р. основні роботи по відбудові млинів і допоміжних цехів комбінату були закінчені. Технологічне й транспортне устаткування було не нове, а демонтоване з інших млинів. Частина устаткування надійшла з Німеччини по репарації. Використалася кінна тяга.Завод у післявоєнний період, коли кінна тяга ще використовувалася, 1952 р.

1953 - 1955 рр. - виробнича база значно зміцнилася, за цей період встановили додатково й замінили новими 60 одиниць устаткування. І як результат - за 1 квартал 1955 р. комбінату присуджене перше місце із врученням перехідного Червоного прапора Кіровського району й районного виконавчого комітету із занесенням комбінату хлібопродуктів на районну дошку Пошани. У наступні роки постійно зростала потужність борошномельних заводів, у 1960 році побудовано елеватор ємністю 30 тис. тон, на підприємстві впроваджувалися нові технологічні схеми переробки зерна, комбінат став флагманом вітчизняного борошномельного виробництва. Продукція його поставлялася не тільки в межах України, але також у Росію, Казахстан, Туркменію, країни Африки й на Кубу.Будівництво цеху готової продукції, 1963 р.

У 1967році за високі досягнення в праці комбінат нагороджено «Орденом Леніна».

У січні 1976 року будівельники здали оновлений завод потужністю 150 тонн за добу макаронного помолу, одночасно був збудований склад готової продукції при борошномельному цеху №2 та котельня на території комбінату.Розбирання будинків, прибудов борошномельного цеху №2, 1974 р.

У травні 1978 року дві навантажувальні машини встановили на складі борошномельних цехів №1, №2 почалася їхня експлуатація. Продуктивність цих машин - 1800 мішків за годину. Першим етапом технічного переозброєння борошномельного цеху №1 була зупинка цеху у 1989 році на 3 місяці для проведення технічного переозброєння зерноочисного відділення, що успішно виконано за рахунок власних коштів фінансування.

У 1994 році пущені в експлуатацію дві автономні секції плановою продуктивністю 250 т зерна на добу із системою опалення й кондиціювання повітря, що забезпечило стабільний випуск продукції, поліпшені умови праці, естетику виробництва й екологію. Одночасно побудовані насосна станція й компресорна станція, склад для зберігання та відпуску продукції. У травні 1996 року збудовано 4-х поверховий адміністративно-побутовий комплекс, де знаходяться побутові приміщення та виробничо-технологічна лабораторія.

До 100-річчя підприємства у вересні 1997 року був відкритий музей комбінату та почесна стела пам’яті борошномелам.

На цей час до складу підприємства входять: борошномельний цех № 1; борошномельний цех № 2; елеватори № 1,№2; цех готової продукції зі складом безтарного зберігання борошна та дільницями фасування; транспортна дільниця; електроцех; паросиловий цех, ремонтно-механічний цех; адміністративна побутова дільниця; тарна ділянка; ВОХР; виробничо-технологічна лабораторія; автотранспортна дільниця; матеріальний склад.

Борошномельний цех №1 - являє собою 7-ми поверховий будинок, у якому розташоване зерноочисне, розмельне відділення та при борошномельний склад для зберігання борошна - 405 тонн, висівок загальною ємністю 340 тонн і відпуску борошна в тарі 300 тонн на добу. У цей час борошномельний цех №1, зерноочисне відділення продуктивністю 660 тонн за добу, помольне відділення працюють в складі 3-х паралельно працюючих секцій, загальною продуктивністю 600 тонн зерна за добу й переробляють зерно м'яких пшениць Українського виробника у борошно хлібопекарське 3-х сортного помолу.

Борошномельний цех №2 - Цех являє собою 5-ти поверховий будинок, у якому розташоване помольне, зерноочисне відділення та склад готової продукції для зберігання та відпуску борошна - 1400 тонн й висівок загальною ємністю 230 тонн.

Елеватор № 1 Приборошномельного типу «М3Х175», монолітний, залізобетонної конструкції, ємністю 14 тис. тонн, із дворядним розташуванням силосів.

Елеватор № 2 – Борошномельні залізобетонні конструкції, ємністю 30 тис. тонн, 4-х рядне розташування силосів.Елеватор №2

Склад безтарного збереження борошна - являє собою 5-и поверховий будинок, у якому розташовані ємності для безтарного зберігання й відпустки готової продукції на автоборошновози ємністю від 8 до 30тон. У цьому ж будинку розташоване фасувальні дільниці №№1,3 з фасувальними апаратами для пакування борошна в паперові пакети масою нетто 1; 1,8; 2 та 5 кг.

У будинку борошномельного цеху № 1 перебуває фасувальне дільниця №2 з фасувальними апаратами для пакування в однокілограмові поліпропіленові пакети крупи манної, напівавтомати для розфасовки борошна в паперові пакети вагою масою нетто 1;2;5 та поліпропіленові мішки 10кг.

В 2012 році підприємству виповнилось 115 років від дня створення комбінату. За цей проміжок часу підприємство кілька разів реконструювалося, проводилася модернізація, обновлялося технологічне й транспортне встаткування, змінювався асортимент випускаємої продукції. Всі технічні нововведення спрямовані на випуск високоякісної продукції, якість якої підтверджена дипломами й нагородами.

Одержанню цих нагород, насамперед, сприяла кропітка й щоденна робота колективу підприємства, починаючи від приймання зерна й закінчуючи відпуском готової продукції споживачеві.

На всю продукцію, вироблену підприємством, є «Гігієнічні висновки», «Протоколи дослідження з показників безпеки». Продукція відповідає всім вимогам ДСТУ, ГСТУ та технічним умовам України.

Адміністрація підприємства приділяє велику увагу соціальним питанням. Працівники та ветерани підприємства кожен квартал отримують продукцію підприємства, одержують матеріальну допомогу на оздоровлення, надаються санітарно-курортні путівки, діти працівників оздоровлюються в піонерських таборах.
ru ua en
Компанія